Soutěžní rok mladých hasičů

SDH Lesní Albrechtice

!!!!! Vítěz Opavské Ligy Mladých hasičů v sezoně 2015/2016 !!!!!

SDH Lesní Albrechtice se se svým družstvem mladých hasičů zúčastňovalo v sezoně 2015/2016 seriálu soutěží Opavské Ligy mladých hasičů (OLMH). Opavská liga je známa velice dobrou organizací a  zúčastňují se jí kvalitní týmy z opavska. Soutěží se vždy ve dvou disciplínách, a to požárním útoku a štafetě 4x60m nebo štafetě dvojic.

Seriál soutěží měl v minulé sezóně 10 kol. Začínalo se v Kyjovicích a od druhého kola se nám dařilo držet první pozici až do samého závěru. Běžně se soutěží účastní na každém kole 15 mladších a 15 starších družstev. V posledním finálovém kole 18.6.2016, které jsme sami organizovali, jsme potvrdili roli favorita a naše družstvo zvítězilo jak v požárním útoku, tak i ve štafetě 4x60m. Naši mladí vítězové získali velký putovní pohár a mnoho dalších odměn včetně medailí. Jen je nám líto, že se místního kola nezúčastnilo žádné družstvo z Březovska. Vítězství v Opavské lize znamenal postup do velkého finále Opavské, Hlučínské a Mladecké ligy na Pohár starosty OSH. Znovu jsme potvrdili své kvality jak soutěžního družstva, tak i zařazení Opavské ligy mezi kvalitní seriál soutěží. Obsadili jsme druhé místo.

1.místo SDH Borová OLMH
2.místo SDH Lesní Albrechtice OLMH
3.místo SDH Chvalíkovice OLMH

 

Druhé místo znamenalo postup na krajské kolo o pohár starosty KSH konané v Nošovicích. Na této soutěži jsme obsadili sedmé místo v rámci Moravskoslezského kraje. Během sezóny jsme se zúčastnili soutěží:

Kyjovice  2.místo
Malé Hoštice 1.místo
Borová 1.místo
Chvalíkovice 5.místo
Velké Hoštice 4.místo
Těškovice 1.místo
Komárov 3.místo
Kajlovec 4.místo
Kylešovice 5.místo
Štěpánkovice 4.místo
Lesní Albrechtice 1.místo
Globus Cup –štafety jednotlivců
Těškovice-pohár OSH 2.místo
Leskovec 1.místo
Nošovice –pohár KSH 7.místo

 

Od 1.9.2016 nám začala nová sezona 2016/2017. V nové sezóně nás reprezentují dvě družstva, a to v kategorii mladší a starší žáci. Chtěl bych tímto poděkovat členům družstva mladých hasičů za vzornou reprezentaci naší organizace SDH Lesní Albrechtice a popřát jim do nové sezóny mnoho zdaru.

VK ml.

Přejít nahoru